Posádka Červeného trpaslíka

Červený trpaslík je úžasný sitcom o lodi, která bloudí tři miliony let vesmírem se čtyřmi pasažéry: Davidem Listerem (úplně poslední člověk ve vesmíru), Arnoldem Rimmerem (hologram), Kocourem (Felis sapiens) a Krytonem (android série 4000).

 

David Lister: Narodil se na Zemi a žil v Liverpoolu. Po oslavě 24. narozenin se probudil na Mimasu, bez peněz a s pasem Emily Berksteinové. Aby se dostal zpět na Zemi, přihlásil se do Vesmírného sboru a nastoupil na těžařskou loď Červený trpaslík.

Pro pašování kočky byl zavřen do stáze, kde neběží čas. Na lodi se však stala nehoda a všichni umřeli. Až na Listera ve stázi a jeho těhotné kočky Frankelstaina…

Jméno: David Lister

Povolání: 3. technik

Rodina: Matka Kristina Kochanská, otec David Lister (on sám), synové-dvojčata Jim a Bexley (s Debbie Listerovou z paralelní dimenze), David Lister (on sám s Kochanskou), gelfská manželka Kchachachach ach hachhachah

Vzhled: ohavně vyvinutý a neobyčejně zrůdný deviant

 

Arnold Rimmer: Narodil se na Ió. Ve 14. letech se rozešel s rodiči. Nastoupil na Červeného trpaslíka jako 3. technik a během 14 let to dotáhl jen na 2. technika. U zkoušek na důstojníka propadl asi 13x.

Nesnáší Listera, ale myslí si, že Lister má rád jeho. Nemůže mu odpustit, že je na tom Dave líp (tj. Lister žije a Rimmer je dočista mrtvej)

Jméno: Arnold Jidáš Rimmer

Povolání: 2. technik, během seriálu byl 3x povýšen na důstojníka, ale o svůj status záhy přišel (1. Hololoď- pro to, aby mohla jeho láska Nirvanah „žít“ opustil post důstojníka na Osvícení a vrátil se na Trpaslíka, 2. Nachystejte květináče- byl povýšen in memoriam, ale nebyl to vlastně on, kdo umřel, ale Eso, to věděl jenom Lister, 3. Jenom sympaťáci…- povýšil ho automat na čokoládu, protože Rimmer se stal posledním členem posádky, tudíž měl nejvyšší hodnost a stal se důstojníkem.)

Rodina: rodiče-zkrachovalý voják a semetrika ze Semetrikova, bratři John, Frank a Howard.

Vzhled: karikatura muže, jež by nepřelstila ani čajový pytlík

 

Kocour: Narodil se na Trpaslíku a je potomkem Listerovy kočky. Zůstal jediný s knězem na lodi (ostatní kočky buď umřely nebo odjely hledat Fušál).

Jméno: Kocour

Povolání: Pilot

Rodina: Své rodiče nezná, ale pamatuje si na dvě kočky a jedna s ním nespala, tak to asi bude jeho matka a druhá byl kocour, který byl tak hloupý že snědl vlastní nohy. To byl jeho otec.

Vzhled: divný chlap s velkými zuby

 

Kryton: Byl stvořen jako pomsta profesorky Mamentové svému bývalému snoubenci. Prvně pracoval na lodi Augustus, kde všichni umřeli stářím a potom na Nově 5. Na Nově způsobil nehodu a celá posádka kromě tří žen vymřela. Loď plula kamsi pryč ze Sluneční soustavy. Děvčata taky zemřela stářím, ale Kryton se o ně staral dál, jako by byly naživu. To že jsou mrtvé se dozvěděl až od posádky RD. Trpaslikovci ho poté přijali na svou palubu.

Jméno: Kryton 2X4B 523P

Povolání: kapitán pisoár, kapitán mísa

Rodina: stvořitelka Mamentová, bratr Able

Vzhled: okousaná tužka s gumou na konci

 

V 7. řadě náš milovaný Arnie odešel a zastoupila ho Kochanská z jiné dimenze.

 

Kochanská: Narodila se v bohaté čtvrti v Glasgow. Měla vše co si přála. Vlastní plyšového medvídka Boo Boo a v srdci stále vzpomíná na poníka Trumfíka. 3 týdny chodila s Listerem, ale pak mu dala kopačky kvůli kuchaři Timovi. V její dimenzi se však dostala do stáze ona místo Listera a David se stal citlivým hologramem. Kris zatoužila po dětech, a tak vyvolala tunel do jiné (Listerovy) dimenze, aby si od něj vzala do zkumavky „příspěvek“ Bohužel se v tunelu objevila trhlina Kris zůstala uvězněná v Davově dimenzi. Narodil se jim syn, kterého poslali do minulosti. Byl to Dave sám.

Jméno: Kristina Z. Kochanská

Povolání: Navigační důstojník

Rodina: syn David Lister, rodiče bohatí a zaneprázdnění

Vzhled: novopečená Dorota

 

Dále byl na palubě lodní počítač Holly, který si později změnil pohlaví a vzhled na Hilly.

 

Holly: Palubní počítač, který trpí senilitou. O původním IQ 6000 se mu může jenom zdát. Jediné co ho drží při smyslech je jeho sbírka zpívajících brambor. Má rád romány od Agathy Christie.

Jméno: Holly

Povolání: Palubní počítač

Charakteristika: hloupá šeredná fotka.

Reklamy

Posted on 16.9.2012, in Filmy a seriály, Zajímavosti and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Napsat komentář.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: