Chupacabras

Jméno: Chupacabras

Další přízviska: Kozodoj, Goatsucker, Čupakabra

Výskyt: Portoriko, Mexiko

Nejstarší pozorování: už v 19. stol. docházelo k typickým zraněním zvířat

Nejčastější zobrazování: Podivné zvíře s modrošedou kůží, občas jsou popsány červené oči, protáhlá malá tlama, krysí ocas. Zvíře není podobné žádnému známému živočichu.

Potrava: krev zvířat, zajíci, slepice, ale i koně, krávy či ovce

Tvor známý pod názvem chupacabras (kozodoj) je podivné zvíře, které se rozšířilo na ostrově Portoriko. Expandovat začalo roku 1995 z oblasti okolo města Canavas a roku 1997 se objevilo i v Miami a Mexiku.

Počátek

Chupacabras je celkem nový fenomén. Nepovídali si o něm domorodci ani prastaří přistěhovalci. První zmínky jsou z devatenáctého století ve farmářských kronikách. Tam se ovšem popisují zranění zvířat, která se novodobým útokům podobají jen v některých případech.

Další zmínky pochází ze 70. let. Ovšem důkazů z té doby je málo.

Jednoznačné důkazy o existenci tohoto zvířete přichází až od roku 1995. Právě mezi lety 1997 – 1999 bylo nalezeno více než 2233 mrtvých zvířat, jejichž zranění odpovídala útoku kozodoje.

Od místa prvního výskytu se během dvou let rozšířil až do Mexika, kde způsoboval další rozsáhlé škody.

26. 3. 1995 viděl chupacabru Jaimme Torres. Popsal kulatou hlavu, protáhlé modré oči a tmavě šedou kůži. Torres zvíře pozoroval, a když se k němu chtěl přiblížit, tak chupacabra začal vydávat syčivý zvuk a Torresovi se udělalo nevolno a omdlel.

I další lidé, kteří se s tímto tvorem setkali, popisují nevolnost, která doprovází pozorování. Například paní Quinonesové z Noranjita, která odhadla velikost zvířete na 1 – 1,5 metru.

Pátrání po tvoru

Poprvé se zvíře objevilo v okolí městečka Canavas v Portoriku. První očití svědci popisují tvora s křídly. Později křídla nahradily jakési „trny“ pokrývající tělo kolem páteře od krku až po ocas.

17. 20. byl prý jeden exemplář zastřelen. Pro zajištění důkazů se na místo činu vydala Stacy Womacková. Toto zvíře zastřelil Jorge Martín na své farmě, kam chodila skupina kozodojů lovit. Mrtvola byla zdokumentována a vyfocena. Kůže je šedomodrá a téměř bez srsti. Ocas se podobá krysímu. V malé tlamě byly čtyři obrovské tesáky. K dalšímu zkoumání však Martín zvíře nechce poskytnout, protože se bojí, že mu bude zabaveno.

Teorie o původu chupacabry

Odkud se chupacabra vzal je vlastně záhadou. Objevil se náhle roku 1995 a od té doby se rozšiřuje. To vyvrací teorii o tom, že se tvor vyvíjel nepozorovaně po miliony let.

Roku 1995 zaútočil na Portoriko silný cyklon. Poškodil také americkou vojenskou základnu, která stála v lese, kousek za Canavasem. Někteří se přiklánějí k názoru, že na základně byla tajná biologická laboratoř, ve které se vytvářeli mutanti manipulací DNA pro nasazení ve válce.

Dále je možné, že tato vojenská základna znečišťovala okolní vody odpadem a chemickými látkami. Některá zvířata, která tuto vodu pila mohla zmutovat, či zplodit zmutované potomky.

Jednou ze silných teorií je i všudypřítomné UFO. To je však stále méně atraktivní.

Reklamy

Posted on 11.9.2012, in Zajímavosti, Zajímavosti ze světa and tagged , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Napsat komentář.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: